blog

dr. Borbély Katalin: Nagyítóval a mikrobiom szerepéről az emberi biológiában

Két millió mikrobiomális gén versus 22 ezer human gén. Tulajdonképpen ki kicsoda?

Az utóbbi pár évben mindenfelől áramlanak a különböző információk, tanácsok, vélemények és ellenvélemények az emberi bélflóra, a mikrobióta szerepéről. Velem egykorú kollégáim, de még a 15 évvel ezelőtt diplomázott kollégáim sem tanultak, tanultunk az egyetemen ennek szerepéről, fontosságáról, befolyásáról fiziológiánkra, egészségünkre és sajnálatos módon betegségeinkre.

Fel tudjuk-e mérni, mit is kell észrevennünk, fontos-e, hogy milyen törzsek élnek bennünk, azok segítő kapcsolatot vagy éppen káros hatásokat jelentenek-e nekünk?

Mit tanácsolhatunk betegeinknek, akik valamilyen krónikus betegséggel, de nem tipikus bélrendszeri panasszal keresnek fel bennünket?

Ajánljunk-e probiotikumot és milyet? A fizikai aktivitásnak mi köze lehet a neurodegenerativ betegségekhez? Megjavulhat-e  a cukorháztartás, vérnyomás, depresszió és ha igen, miért a bélflóra rendezésével?

Lehet-e, hogy ez nem is olyan nehéz? Vagy szörnyű anyagi terhet jelent-e ez a folyamat, amibe csak a kiváltságosok vehetnek részt?

A bélmikrobiom létfontosságú szerepet játszik az ember szisztémás egészségében és jólétében, mivel befolyásolja a szervezet számos szervének és rendszerének egyensúlyát és teljesítményét.

 Az életmódbeli tényezők – a táplálkozástól és a koplalástól az alvásig és a pszichológiai stresszig – hatással vannak a bélrendszer összetételére és működésére. Mi a helyzet a testmozgással? Tényleg hat a fizikai aktivitás a bélmikrobiomra és a bél általános egészségére? Kisétálhatjuk, kifuthatjuk, kimozoghatjuk betegségeinket? Meg is előzhetjük azok kialakulását? 

Van-e homeopátiás szer, amely támogatja a mai, modern kutatások napi gyógyításba illeszthető eredményeit?

Rengeteg a tanulnivalónk, sokan keressük a hiteles forrásokat, mert gyógyítani akarunk és segíteni az embereknek minél tovább egészségesen élni. De mennyire kell újratanulnunk a biológiát, élettant, a mikrobiológiát? Újabb, divatossá vált hóbort vagy millió dolláros befektetésekkel felépített kutatómunka eredménye a mikrobiom fontosságának kiemelése a gyógyászatban?

Ezen kérdések megválaszolásában igyekszem segíteni az előadáson résztvevőket, mindazt, amit erről tudok örömmel osztom meg velük. Mitől lehet hiteles az előadás anyaga?

2012 óta tanulok Funkcionális Orvoslást, az Institute for Functional Medicine oktatási tevékenységén keresztül,(IFM,  https://www.ifm.org/) és ezt a tudást és egyéni tapasztalataimat osztom meg a hallgatósággal, amennyire csak a 3 órába belefér.

Az egészségügy átalakulásának katalizátoraként a funkcionális orvoslás egy átfogó szemlélettel  közelit a megelőzés, az egészség és a jólét egységes szerepéhez életünkben; megkeresi és kezeli a betegségek kiváltó okait; helyreállítja  az egészséges  élettani funkciókat egy, a személyre, a betegre szabott kezelési terven  keresztül – mindezt úgy, hogy közben létfontosságú partnerként működik a hagyományos orvoslással.

Szeretettel várok mindenkit, akinek érdeklődését felkeltette bevezetőm.

dr. Borbély Katalin

IDŐPONT: 2024. április 16. kedd 18-21 óra

Helyszín: ZOOM

Felvétel: 3 hétig visszanézhető

Ár: MIHE tagoknak befizetett 2024-es tagdíjjal: 6000.- Ft külsősöknek: 8000 Ft

Részvételeddel TE is támogatod a homeopátia ügyét! Köszönjük!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük