
Bájos cukiság némi szeszéllyel fűszerezve
PULSATILLA – a kökörcsinből készült homeopátiás szer
A Pulsatilla legfőbb jellegzetessége a változékonyság. Változékony a hangulata és testi tünetei egyaránt. Onnan lehet felismerni, hogy pillanatok alatt, gyorsan megváltozhat minden. Például lázmenete lehet változékony, vagy a fájdalmai vánorlóak, vagy a váladéka változó színű/állagú. Hol ilyen, hol olyan.
A Pulsatilla gyerek ha jól van, akkor nagyon kedves és nagyon cuki gyerek. Vágyik a szeretetre, törődésre és egy szelíd, kissé szégyenlős gyermek. Igényli a testi kontaktust a simogatást, ezért ő az a tipikus bújós típus. Szinte kapaszkodik az anyjára, annyira kell neki ez a figyelem. De viszont, ha nem kap meg valamit, akkor aztán akár egy hisztit is képes lenyomni. Mindez pontosan addig tart, amíg meg nem kapja, amit szeretett volna. Akkor egy pillanat alatt vége a szomorú hangulatnak, azonnal visszaáll a lelki békéje, mosolyog és mintha mi sem történt volna visszaváltozik cuki gyerekké. A hangulatában a változékonyság éppoly szembetűnő, mint minden más tünetében.
Szerintem mindenki látott már a boltban csokiért nyafogó gyereket, aki kitartóan képviseli az akaratát. De hát hiába a szépszó, ha Pulsatilla gyerekről van szó, csak akkor lesz vége a kellemetlen szituációnak, ha elérte, amit akart.
A Pulsatilla egy pici, tavasszal nyíló virág, amelynek lila szirmai vannak és a szirmokat, szárat körülvevő bolyhoktól úgy néz ki, mint egy kis torzonborz virág. Nagyon elbűvölő a megjelenése és valahogy már ez is olyan kis cukivá teszi a növényt is. Leginkább egy bókoló harangra emlékeztet és nem túlzás azt állítani, hogy az egyik legszebb tavaszi virág. A Pulsatilla nevű homeopátiás szer éppen ebből a kis termetű, különleges megjelenésű évelőből készül, amelyet magyarul kökörcsinként ismerünk.
A Pulsatilla betegségeiben is a változékonyság és tüneteire a változatosság vagy vándorlás az egyik legfőbb jellemző. Ha megbetegszik már a viselkedéséből sejthető, ha Pulsatillára lesz szüksége. Ilyenkor az látható, hogy anyja ölébe bújva bánatosan sírdogál.
Váladéka: krémes, sűrű, sárga, zöldes sárga, nem maró. Minden tünete javul a szabad levegőn. Ez karakterisztikus jellemző. Például ha bent a szobában dugul az orra, kint a szabadban kidugul és kap rajta levegőt és az egész közérzete sokkal jobb lesz.
A keze-lába rendszerint hideg, ennek ellenére nem szereti a fülledt meleget, attól kifejezetten rosszul van és a fázás ellenére a szabadban mindig jobban van még ha odakint hűvös is az időjárás.
A Pulsatilla karakterisztikus jellemzője még, hogy nem szomjas. Ő az a gyerek, akit folyamatosan „itatni kell”, mert magától nem jut eszébe, hogy igyon.
A Pulsatilla megbetegedésének az egyik fő oka az elhagyatottság érzés. Kiváltó ok lehet még a hirtelen lehűlés, átnedvesedés, láb átfázása, vagy a fagylalt evés.
Állapotán a friss levegőn túl a vigasztalás, a figyelem javít, vagy ha kisírta magát.
A zsíros ételeket nem bírja.
Kiváltó ok: átfázás, átnedvesedés, elhanyagoltság, figyelem hiánya, zsíros étel vagy fagylalt evés
Tünetek: változékony és változatos vagy vándorló tünetek. Váladéka krémes, sárgás, sárgászöld.
Rosszabbodik: meleg fülledt szobában, illetve ha magára hagyják
Javul: szabadlevegőn, sírástól, vigasztalástól
AMIRŐL A PULSATILLA JUSSON ESZÜNKBE:
- VÁLTOZÉKONY TÜNETEK
- Változékony hangulat.
- Arra vágyik, hogy HORDOZGASSÁK, SIMOGASSÁK
- Sírás, szomorúság, amely vigasztalástól javul.
- Kívánja a friss levegőt
- SZOMJÚSÁG HIÁNYA
- Olyan ételeket kíván, amit nem bír pl. zsíros, fűszeres
Radványi Noémi
életmód-tanácsadó és terapeuta, homeopata
INFLUENZA, LÉGÚTI FERTŐZÉSEK KEZELÉSE

Az idei ősz sok influenza szerű megbetegedést hozott. A hőemelkedés- láz mellett jellemzően a náthával és száraz köhögéssel indul a torokfájdalom, mely most igen intenzív fájdalomérzetettel is járhat. Jellemző az izom-ízületi összetörtségérzet, gyengeség, levertség. Nézzük részletesen a tüneteket, mely szerek segíthetnek a leggyakrabban? Tovább olvashatod itt: https://www.mkhoa.hu/homeopatia-szakembereknek/oromteli-aldott-karacsonyi-unnepeket-kivanunk

